Prečo bluelight okuliare LOYA™ Eyewear?

Okuliare na počítač LOYA™ sú okuliare bez dioptrií, určené pre prácu s digitálnym zariadením. Okuliare na počítač pomáhajú filtrovať časť modrého svetla a pomáhajú zmierniť príznaky modrého svetla vychádzajúceho z PC alebo iného zariadenia napr. TV, smartphone, tablet. Modré svetlo môže spôsobovať únavu, vysúšanie očí a ďaľšie problémy. 

 • 30%

  LOYA – Darien Black – Bluelight

  20,99  29,99 
 • 30%

  LOYA – Darien Tortoise – Bluelight

  20,99  29,99 
 • 30%

  LOYA – Darien Crystal Pink – Bluelight

  20,99  29,99 
 • 30% Vypredané

  LOYA – Lagos Black – Eco Bluelight

  24,49  34,99 
 • 30%

  LOYA – Lagos Wine Red – Eco Bluelight

  24,49  34,99 
 • 40%

  LOYA – Lagos Beige – Eco Bluelight

  20,99  34,99 
 • 30%

  LOYA – Paola Black – Eco Bluelight

  24,49  34,99 
 • 40%

  LOYA – Paola Tortoise – Eco Bluelight

  20,99  34,99 
 • 20%

  LOYA – Irvine Silver – Bluelight

  27,99  34,99 
 • 20% Vypredané

  LOYA – Irvine Gold – Bluelight

  27,99  34,99 

“V noci svetlo narúša biologické hodiny, cirkadiánny rytmus. Spánok trpí. A čo je horšie, výskumy ukazujú, že môže prispievať k vzniku rakoviny, cukrovky, srdcových ochorení a obezity.”

“Skutočnosť, že hladiny hormónu boli v oboch skupinách približne rovnaké, posilňuje hypotézu, že modré svetlo je silným supresorom melatonínu.”

“Zistili sme, že nosenie okuliarov s filtrom modrého svetla je účinným zásahom na zlepšenie spánku, pracovného zaangažovania, plnenia úloh a organizačného správania a zníženia kontraproduktívneho pracovného správania.”

Najčastejšie otázky

Najvhodnejší čas pre nosenie okuliarov na počítač je, keď sa chystáte pracovať dlhší čas. V prípade, že pracujete cez deň a je to viac ako 7 hodín, odporúčame použiť okuliare na počítač. V prípade večernej práce odporúčame použiť okuliare aj pri práci kratšej ako 1 hodina.

Áno, okuliare na počítač sú zafarbené jemnou jantárovou farbou, ktorú si ani nevšimnete. Stačí dať ale okuliare pre bielu plochu a uvidíte rozdiel. Je to nevyhnutná súčasť pre ochranu pred modrým svetlom.

Naše šošovky sú vyrobené z polykarbonátu, ktorý je bezpečný a pevný materiál. Niektoré modely majú šošovky vyrobené zo 100% recyklovaného polymetylmetakrylátu. Všetky šošovky musia navyše prejsť takzvaným testom „drop-the-ball“, ktorý ukazuje, že šošovky sú odolné voči nárazom.

Aj keď celodenné nosenie okuliarov s modrým svetlom nemá žiadne negatívne dôsledky, odporúčame, aby sa počas dňa vystavovali prirodzenému modrému svetlu. Prirodzené modré svetlo zo slnka má blahodarné účinky. To pomáha nášmu telu kontrolovať náš cirkadiánny rytmus alebo cyklus spánku a bdenia. Prirodzené modré svetlo môže tiež pomôcť zvýšiť bdelosť a zlepšiť vašu náladu.

Áno, okuliare na počítač pomáhajú eliminovať modré svetlo, čím znižujú únavu zraku. Okrem toho eliminujú oslnenie a tým poskytujú lepší kontrast a prirodzenejšie farby.

Áno, všetky naše okuliare na počítač majú ochrannú vrstvu pred UV žiarením.

Podľa odborníkov a výskumov, modré svetlo znižuje schopnosť produktovať melatonín, ktorý je zodpovedý za náš spánok. Keď sa však vystavujeme vysokoenergetickému svetlu, schopnosť tvorby melatonínu sa znižuje, čo ovplyvňuje aj náš spánok. Odporúčame používať okuliare na počítač predovšetkým po západe slnka a večer.

Veľký počet ľudí trpí bolestami hlavy, migrénov alebo dvojitým videním. Dôvodom môže byť aj dlhodé vystavovanie sa žiarivkám. Tie vyžarujú značné množstvo modrého svetla v rozsahu, ktoré viedia potlačiť okuliare na počítač. To je dôvod, prečo odporúčame nosenie okuliarov na počítač v podobnom prostredí na zníženie bolesti hlavy alebo únavy.

Naše okuliare podľa meraní a certifikácie CE blokujú 30% modrého svetla.

Close
Sign in
Close
Cart (1)

Medzisúčet: 20,99 

Zobraziť košíkPokladňa